12. 5. 2014 - Vítězný vstup do extraligové sezóny

Sváteční čtvrtek 8.5. odstartoval novou sezónu klubové soutěže. Naším soupeřem byl další brněnský klub Slope, hrálo se od 9 hodin v parku Lužánky.


Nastoupili jsme v sestavě Hanka, Ivoš, Honza, Kubánec, Peťa a Vladja, v každém kole tedy měl jeden z hráčů vynucenou přestávku. V prvním kole to byl Vladja, do dvojic nastoupil Honza s Ivošem a trojice-mix odehrála Hanka s Kubáncem a Peťou. Oba zápasy i přes vlažný začátek skončily výrazným vítězstvím.Oproti prvnímu kolu, kdy sestavy byly poměrně obvyklé, jsme ve druhém kole sáhli k nezvyklým sestavám, které jsme vyzkoušeli asi poprvé. Dvojice-mix odehráli Ivoš s Hankou, v trojici si spolu zahráli Honza, Peťa a Vladja. Slope ukázalo, že se pomalu rozehrávají a sehráli s námi poměrně vyrovnané partie. Obě utkání všas skončila shodným skóre 13:10 pro domácí, po druhém kole jsme tak vedli 4:0 a mohli pomýšlet na tříbodové vítězství.

Třetí kolo nabídlo čistě mužské souboje, protože Carreau i Slope nechalo své klenoty na lavičce. Trojice hráli Ivoš, Honza a Vladja, dvojice Kubánec s Peťou. Přestože trojice skončily jednoznačným výsledkem a k vítězství 6:0 zbýval už jen poslední krůček, znovu nám utekl poslední zápas jako už poněkolikáté. Petr Janík s Jirkou Gargulákem předvedli téměř bezchybný výkon a Kubánce s Peťou zdolali 13:5.

Oproti loňskému roku, kdy jsme v Lužánkách remizovali s Litovlí, jsme načali novou sezónu vítězstvím. V ostatních zápasech se střetli naši velcí soupeři POP Praha a PEK Stolín na Letné, kde POP vyhrál 4:2. Další z favoritů soutěže 1. KPK Vrchlabí vybojoval hned 3 body, když si poradil se svým klubovým "béčkem". V posledním hraném utkání Kolová porazila Vědomice 5:1.

Další kolo extraligy odehrajeme v červenci ve Slatině proti oběma týmům z Vrchalbí. Tento dvojzápas nám poslouží také jako příprava na letní EuroCup ve Švédsku.