Carreau petanque Brno

Historie klubu

Náš klub byl založen v březnu roku 2000. Zakládajícími členy byli :

  • Jan Blažek
  • Roman Bytešník
  • Zlatuše Bytešníková
  • Vladimír Husák
  • Tomáš Chvátil
  • Ivo Michálek
  • Soňa Michálková
  • Šárka Režová

Prvním prezidentem klubu byl zvolen Roman Bytešník,který pro nás pétanque objevil a stal se také iniciátorem a motorem našich prvních kroků. To bylo tak …..

1996

- v létě Roman kupuje rekreační sadu osmi koulí jako zpestření rodinné dovolené,kterou tráví mimo jiné i s rodinou Michálkovou.Zlatka,Roman,Soňa a Ivo se seznamují s pétanque.

1998

- v srpnu seznamují s touto hrou při příležitosti návštěvy rodinu Josefa Dvořáka ze Slavkova

- Josef Dvořák objevuje ČAPEK a v roce 1999 zakládá ve Slavkově u Brna registrovaný klub PC Sokol Slavkov,jehož členy se stávají Roman a Ivo

- s pétanque se seznamuje i Zlatin bratr Vladimír a do hra přivádí i svého kamaráda Honzu.

1999

- na podzim se konají první tréninky v parku Kadetka v Králově Poli

- na trénink Ivo přivádí Šárku a Roman Tomáše

2000

- na jaře odchází Roman a Ivo ze Slavkova a zakládají spolu s ostatními nový klub - Carreau Brno

- do čela klubu byl zvolen Roman

- vzniká klubové bodování

- klub se účastní turnajů pořádaných ČAPEK,tím prvním bylo MČR žen v Ořechu,kde Soňa,Zlatka a Šárka osadily páté místo

- prvním vítězem klubového turnaje téte á téte se stává Ivo

- v srpnu vyhrávají Roman,Vláďa a Ivo B turnaj ve Slavkově u Brna

- Roman a Ivo se aktivně zapojují do dění v Čapku

- Roman a Vláďa navštívili spolu s Jirkou Šrubařem MS žen ve francouzském Hyéres

- klub se pravidelně účastní akcí pořádaných asociací,včetně MČR

- Ivo ,Vláďa a Roman pomáhají při výstavbě kryté herny u Hejlů,kde také vyhrávají tři zimní turnaje.

- Tomáš z časové zaneprázdněnosti ukončuje činnost

2001

- v lednu vstupují do klubu Gabriela a Zbyněk Krupicovi

- v březnu klub přijímá za členy Barboru Krupicovou,Tomáše a Jana Michálkovi

- v dubnu Roman a Vláďa spolu s Rostislavem Skládaným st. ze SLOPE Brno vítězí v turnaji Brněnská koule

- memoriál Zdena Banka

- Roman stojí u zrodu vzniku Brněnského poháru týmů

- v květnu klub spolupořádá turnaj O pohár Vollandtovy brány ve Smrčku u Pernštejna

- v červnu Soňa a Šárka spolu s Květou Musilovou z PePeku obsadily třetí místo na MČR žen v Lipníku

- v červenci vyhrává Ivo spolu s Jiřím Březinou z HP Třebíč a Pavlem Hejlem ml.ze SLOPE Brno turnaj Krumsínská hroda v Krumsíně

- v září se klub vydává na první zahraniční turnaj Foocus v Maďarsku

- v říjnu vyhrává Ivo společně s Michalem a Jiřím Šrubařovými z PCBD Brno turnaj Malé Monaco v Lipníku

- v říjnu vstupuje do klubu Tereza Jurnečková

- v říjnu vítězí Šárka spolu s Jiřím Šrubařem z PCBD Brno a Věrou Vokrouhlíkovou z POP Praha turnaj O zlaté prasátko v Brně

- v listopadu na Valné hromadě ČAPEK je Ivo zvolen do čela marketingové a propagační komise

- Roman na vlastní žádost odstupuje z pozice prezidenta klubu a do čela byl zvolen Ivo,do vedení klubu byli zvoleni Jirka,Zbyněk a Šárka

- Vydáváme první zkušební výtisk pétanqového časopisu

- v prosinci klub přijímá nové členy - Hanu Šrubařovou,zkušené a úspěšné hráče Michala Šrubaře a Jiřího Šrubaře (mistra ČR dvojic 2000 + člena VV ČAPEK ),kteří přestoupili z PCBD Brno a dále novou členku Jindřišku Jurnečkovou.

2002

- klub pomáhá vybudovat druhou brněnskou krytou hernu u Haraštů,kde Jiří,Michal a Ivo vyhrávají první zimní turnaj

- na hromadném Carrreau byl do čela klubu zvolen Ivo,do vedení klubu potom Zbyněk,Jirka a Šárka

- v únoru klub přijímá za člena juniora Pavla Skalského

- Roman se aktivně podílí ve vedení Brněnského poháru

- v dubnu klub pořádá MČR žen v Lednici,kde Soňa a Šárka spolu s Evou Haraštovou ze SLOPE Brno získaly třetí místo

- klub se účastní dlouhodobé soutěže MČR klubových družstev,kde končí ve druhém kole

- v červnu obsadil Ivo a Jiří spolu s Jarmilou Růžičkovou a Mirkem Pešoutem z PC 13 celkové druhé místo na kvalifikačním turnaji trojic o MS

- v červenci obsadil Jiří a Michal spolu s Janem Šťastným z Lipníka druhé místo na turnaji RICARD v Praze

- v září na turnaji Foocus v Maďarsku získal Michal třetí místo v turnaji jednotlivců

- na VH Čapek kritizujeme jisté poměry ,naše názory a návrhy v podstatě nejsou vyslyšeny.Ve volbách do VV a revizní komise jsme neúspěšní.

- klub vybudoval novou krytou hernu ve V klubu v Brně

- klub přijímá za člena Francka Ferlaye

2003

- klub se významnou měrou podílí na chodu a akcích v herně ve Véčku,kde Roman organizuje Winter pétanque tour. Zimní ligu vyhrává tým Ricardu jehož členkou je i Šárka.

- Do čela klubu byl zvolen opět Ivo,do vedení potom Zbyněk,Jiří a Roman. Šárka byla ve funkci pokladníka nahrazena Zbyňkem

- Pavel Skalský neprodloužil členství v klubu

- klub se účastní akce 24 hodin Pétanque v herně Véčko,kterou Ivo organizuje společně s Květou Musilovou

- téměř všichni členové klubu se aktivně účastní dalšího ročníku BPP,který řídí Roman

- účastníme se Mezinárodního turnaje ve Slovinsku

- pořádáme MČR jednotlivců v Lednici na Moravě - Soňa získává stříbrnou medaili na MČR žen,společně s Jarmilou Růžičkovou a Denisou Řehořovou

- Tereza a Michal společně s Rosťou Skládaným ml. taktéž získávají stříbrné medaile na MČR juniorů

- Klub se zejména osobou Zbyňkovou aktivně podílí na přípravě MS juniorů

- V rámci dovolené jsme navštívili v rodné Francii Francka a jeho rodinu,při této příležitosti jsme sehráli přátelský turnaj a dovezli jsme si řadu nových koulí

- Ivo společně s Jarmilou Růžičkovou a Mirkem Pešoutem z PC 13 vyhrává mezinárodní turnaj Avocádo v Praze

- Michal,Tereza a Honza spolu s Rosťou Skládaným ml. startují na MS juniorů v Brně,coby druhý domácí triplet a sbírali zkušenosti do dalších let Celkové 18.-25. odpovídalo možnostem.V Poháru národů jsme obsadili 5.-8. místo.

- Jirka byl povolán do řad arbitrů při MS juniorů a tím náš klub také velmi pěkně reprezentoval

- Tomáš,Honza a Ivo zvítězili v M Cupu v Krumsíně

- Šárka spolu s Jiřím Musilem a Zdeňkem Masounem Šedou z PEPKU zvítězila v B turnaji na Grand Prix Austerlitz

- Šárka opět zvítězila v dalším ročníku BPP,tentokrát s Jiřím Musilem a Broňou Urbanovou.

- Zúčastnili jsme se MČR klubů a tentokrát jsme opět prohráli s týmem Stolína,tentokrát v domácím prostředí.

- Do klubu byla přijata nová členka - Vendula Jakubková

- Opět po roce jsme se zúčastnili na turnaji v Maďarsku Foocus ,kde Franck obsadil krásné druhé místo v soutěži tét a tét.

- Poprvé jsme navštívili turnaj konaný v Bratislavě

- Ivo společně s Helenou Denisovovou a Mirkem Mužíkem vyhrává na turnaji O koule z Aurory

- Čtyři členové - Michal,Šárka,Roman a Ivo se podílí na souboji Zemského poháru,který tentokrát vyhrála česká strana

- do klubu byla přijata Barbora Kadlčková

2004

- členové klubu se aktivně účastní zimních tréninků a turnájků v kryté hale u Haraštů

- Ivo a Zbyněk spolu s Frantou Haraštou zakládají Tréninkové centrum přípravy mládeže,které se věnuje dvakrát týdně teoretické i praktické výuce dětí i juniorů

- účastníme se dvou velkých mezinárodních zimních turnajů v Praze a Přerově

- na Hromadném Carreau byl do čela klubu zvolen opět Ivo,do vedení klubu byli zvoleni Zbyněk /viceprezident + pokladník/,Roman,Jiří a Tereza /zástupce juniorů/.

- na Hromadném Carrerau jsou do klubu přijati Klára Hájková,Pavel Hodboď,Jan Mrkos ,Petr Jakubek a Martin Homola. Stav členské základny čítá 24 členů

- vedení klubu se rozhodlo pořádat vlastní klubový turnaj 4.9.

- Ivo vítězí spolu s Jakubem Rendlou na prvním venkovním turnaji O pohár MDŽ

- Již podruhé se účastníme mezinárodního turnaje ve Slovinsku

- Roman se aktivně podílí na přípravě pétanqového trurnaje,který je součástí Bon jour Brno

- Tomáš a Honza vítězí na mezinárodním open Mistrovství ČR kadetů a stávají se tak neoficiálními MISTRY ČR v kategorii kadetů

- Hanka a Barbora spolu s Vladimírem Loudou a Janem Hyblerem se stávají MISTRY ČR v kategorii juniorů a budou tak reprezentovat ČR na MS v Lucembursku

- Hanka,Barbora a Honza jsou vybráni do výpravy českých juniorů,která se zúčastní velkého juniorského turnaje v Milles

- Ivo jako doprovod - Roman,Kuba,Michal a Jiří se stávají neoficiálními MISTRY Moravy trojic

- Šárka spolu s Helenou Denisovovou a Ivou Valenzovou z Varanu vybojovala druhé místo v MČR žen

- Ivo spolu s Jeanem Mari a Jiřím Ondryášem z Frapeca vítězí na turnaji O Brněnskou kouli

- memoriál Zdena Banka - Ivo opět s Jeanem Mari a Jiřím Ondryášem se stávají MISTRY ČR v kategorii trojic a budou tak spolu s Jardou Čermákem z Frapeca reprezentovat ČR na MS ve Francii

- Téměř celý klub se účastní bojů v BPP - Hana,Barbora,Honza a Tomáš v doprovodu Ivoše a Zbyňka se zúčastnili velkého jun. Turnaje v Milles. Tomáš se svými dvěma francouzskými spoluhráči obsadil v kategorii minimes vynikající druhé místo.

- JB soutěž týmů v Ořechu s dvěma klubovými týmy. A tým ve složení Hanka,Franck,Vláďa,Kubánec,Šroubek,Ivoš vybojoval krásné 2. místo -Prohráváme ve druhém kole MČR klubů na domácí půdě s týmem VARANU.V této soutěži se nám zatím moc nedaří.

-Vrcholí přípravy na 1. ročník klubového turnaje O pohár města Brna, který se bude hrát v Brně na Rosničce.

-1. ročník se velmi vydařil, kromě české špičky jsme přivítali týmy z Francie,Rakouska,Slovinska,Maďarska,Slovenska,Polska a také exmistry světa z Belgie.Za krásného slunečného dne se nejvíce dařilo právě Belgičanům, náš český reprezentační výběr ,který se připravoval na MS v Grenoblu a ve kterém hrál Ivoš,Jean a Jirka Ondryáš obsadil hodnotné 3. místo

-Dvojnásobný klubový úspěch na turnaji O pohár barona Trencka.1. místo junioři Honza,Tomáš,Barča

– 2.místo Soňa,Gábina,Franck -Zúčastnili jsme se na akci brněnské ODS, kde jsme propagovali pétanque

-Ivoš reprezentoval spolu s Jeanem,Ondryášem a Čermákem na MS trojic v Grenoblu.Chyběl kousek štěstí a náš tým mohl postoupit ze základní skupiny,což by byl jistě úspěch.Ach, jo 12-13 s Argentinou….

-Tradičně se účastníme na turnaji FOOCUS v Maďarsku. V turnaji dvojic Kubánec s Klárou třetí, v turnaji trojic Hlaváček,Kubánec,Vladja také třetí -Hanka a Bára spolu s klukama z Lipníku reprezentovali na ME juniorů v Lucembursku.Moc se nedařilo, snad příště.

-Turnaj ve Vojnově Městci vyhrává Šroubek s Kubáncem -Turnaj v Lipníku vyhrává Ivoš spolu s Milanem Haškem a Romanou Vokrouhlíkovou

-V BPP zvítězil tým Koulohoutů v čele s Hlaváčkem,Zlatkou a Lubošem Šlapanskýma

-Zahájili jsme zimní tréninkovou sezónu ve Slatině

-Zahájili jsme dlouhodobou klubovou soutěž v rámci tréninků

-Byla vyhlášena dlouhodobá soutěž v jednotlivcích přes zimní měsíce.Prvním vítězem se stal Ivos

-Pro členy klubu a jeho příznivce jsme pronajali tělocvičnu jednou týdně přes zimní měsíce,kde jsme se věnovali různým hrám

-Byla zahájena dlouhodobá klubová soutěž jednotlivců Remondis Cup.vítězem se stal Kubánec

-Do čela klubu byl zvolen opět Ivoš, Šroubek a Zbyněk do vedení klubu

-Zbyněk pracuje v marketingové komisi Čapek, Ivoš v Komisi mládeže

-Do klubu byli přijati Rolf Steiner a František Neckař

2005

-pravidelně trénujeme každý zimní čtvrtek a účastníme se sobotních zimních turnajů ve Slatině

-na hromadném Carreau do čela zvolen Ivoš

– do vedení dále potom Šroubek a Zbyněk

-první venkovní turnaj a Ivoš s Jiřím Musilem v Ořechu druzí

-v soutěži MČR klubů stavíme dva týmy, áčko prohrává v prvním kole ve Stolíně s místním B týmem v hrozném počasí 6-7

-náš B tým poráží v prvním kole Lipník a ve druhém kole je poražen na domácí půdě týmem z Vrchlabí 5-8

-na turnaji v Roudnici Ivoš s Jiřím Musilem třetí

-opět jsme se zúčastnili turnaje ve slovinském Domžale,prvním turnaji seriálu Centrope.Od nás nejlépe Hlaváček s Jardou Vlkem a Lubošem Šlapanským ml. Skončili šestí.

-o cop barona Prášila – první místo Kubánec a Vladja

-na turnaji O prvomájové koule Barona Prášila Ivoš s Jardou Čermákem druzí

-na MČR juniorů se Hanka stala Mistryní ČR ve střelbě !

-na turnaji v Náměšti vybojoval Kubánec,Vladja a Jiří Musil druhé místo

-opět Hanka spolu s Bárou a Sylvou Harantovou vybojovaly titul Mistryň ČR žen v Lipníku a společně s Terezkou a koučem Šroubkem nás jely reprezentovat do Dánska na ME, kde nezklamaly.

-Všechny klubové týmy postoupily z regionálního kola MČR trojic do závěrečného finále

-Ve finálovém kole MČR trojic vybojovala v Brně Slatině čtveřice Šroubek,Michal,Kubánec,Bára krásné druhé místo !

-Honza,Tomáš,Barča se zúčastnili na juniorském turnaji ve Francii

– Gábina se Soňou tamtéž startovaly na turnaji žen.

-Juniorský turnaj VC Arktida vyhrála Hanka s Rolfem

-Na MČR jednotlivců v Orlové získal Šroubek bronzovou medaili !

-Na MČR dvojic ve Vrchlabí vybojoval Šroubek a Kubánec hezké čtvrté místo

-Navštívili jsme turnaj v polském Ziwci, kde Hlaváček,Ivos a Vladja vybojovali v hlavním turnaji druhé místo. Moc se nám tam líbilo

-Pořádáme několik turnajů pro sponzory

-Ve finále BPP zvítězil tým Carreau family v zastoupení Kuba,Vendulka,Dáša,Soňa,Tomáš,Honza,Ivoš

-Také jsme navštívili maďarský turnaj v Szarvaru, kam vyjely dva týmy a v rámci Centrope vybojovaly pro ČR Vladja,Hlaváček a Kubánec bronz.

-Na dalším turnaji Centrope v Bratislavě Kuba se Sisou a Lubošem Šlapanským ml. ze SLOPE vybojovali stříbro.

-Pořádali jsme druhý ročník turnaje trojic O pohár města Brna – VARS cup. Turnaj dopadl velmi dobře – splnili jsme podmínky superprestige.

-Na MČR smíšených dvojic vybojovala Terezka spolu s Lubošem Šlapanským ml. Zlato a rozšířila tak naši medailovou sbírku z MČR

-Opět jsme se zúčastnili turnaje Foocus v Maďarsku, Kuba s Lubošem Šlapanským ml. druzí ve dvojicích.

-Turnaj ve Vojnově Městci vyhrál Hlaváček s Honzou

-Navštívili jsme turnaj v maďarském Komárnu – trojice Šroubek,Kubánec,Franck vybojovala druhé místo – turnaj byl skvělý.

-O Brněnskou kouli – první místo Klára,Rákos,Luboš Šlapanský st – Ivoš,Kuba,Tereza třetí.

-Na turnaji O novembrové gule v Bratislavě se dařilo Šárce, která spolu s Jiřím Musilem vyhrála

-Klub vysílá v rámci družby města Brna a Rennes pétanqovou delegaci ve složení Šroubek,Rákos a Kubánec. Akce se povedla, stejně jako následná beseda s fotkama.

-Poslední turnaj venkovní sezóny skončil pro nás stylově – Litovel a Šroubek s Kubáncem první, Ivoš se Zbyňkem druzí

-Do klubu byli přijati noví členové Šárka Slavíčková a Vašek Papoušek

-Ivoš pracuje v komisi mládeže a spolu se Šroubkem vede tréninky juniorů i žen v Brně Slatině

-Vladja rozjel klubové úspěšné internetové stránky

-Rekordní počet 7 klubových členů reprezentovalo Moravu na pravidelném klání Zemského poháru proti družstvu z Čech v Plzni. Sedm statečných – Šárka, Klára, Vladja, Hlaváček, Šroubek, Kubánec, Ivoš bojovalo, přidávalo body, ale stejně Morava prohrála .

-Klára je "Skokan roku 2005"